פילאטיס שיקומי

פילאטיס מכשירים שיקומי הוא ענף נוסף שצמח מתוך הפילאטיס, שיטת האימון רבת היתרונות. פילאטיס מכשירים הוא שיטת אימון העובדת על גוף ונפש, מחזקת את השרירים הפנימיים ביותר, מה שתורם למערכות הגוף השונות ועובדת על שרירי הליבה בעיקר אך גם על מגוון קבוצות שרירים.

פילאטיס מכשירים שיקומי מיועד וגם תורם רבות לאנשים עם מגוון של פתולוגיות או פגיעות. לצד טיפול רפואי או פיזיותרפיה, אימונים מותאמים אישית של פילאטיס מכשירים שיקומי יכולים לסייע בשיפור יכולת התנועה של אדם שנפגע בתאונה או בפציעה אחרת ומעוניין להתחזק ולחזור לעצמו כפי שהיה קודם. השיטה עוזרת לשיפור היכולות הגופניות והתמודדות טובה יותר גם  בעיות כרוניות שישנן.

פילאטיס מכשירים שיקומי מתאים ומסייע במגוון רחב של מצבים כמו אוסטאופורוזיס, פיברומיאלגיה שבה הכאבים פוחתים באמצעות האימונים, שיקום לאחר ניתוח קיסרי ובכלל לאחר לידה, שיקום לאחר ניתוח בקע ("קילה"), כתף קפואה, נקעים וגם דורבן בכף הרגל.

האימונים יכולים לשלב בין פילאטיס ריצפה לפילאטיס מכשירים, הכל בהתאם ליכולת ולנתונים של המתאמן, נקודות החוזקה והחולשה, למה חשוב לשים לב במהלך האימון, האם שימוש במיטת הפילאטיס תהיה לעזר או האם כדאי להתחיל מאימון על מזרון ולהתקדם בהמשך לשימוש במכשירים. תשאול ואבחון מקיפים שנעשים לפני שמתאמן מתחיל באימונים אמורים לספק למדריך את כל התשובות ולאפשר לו לבנות לכל מתאמן את התוכנית הטובה ביותר עבורו.

הצוות של סטודיו M.Y.Pilates, עברו הכשרה בפילאטיס מכשירים שיקומי כך שיש להם את כל הידע והניסיון הנדרשים לכך. כל האימונים נעשים תוך מתן יחס אישי לכל משתתף, גם לנשים בהיריון, התאמת תרגילים באופן מדויק למצב הפיזי, ליכולת ולמטרות האימון. אנו פונים לקהל רחב מבחינת הגילאים, החל מנוער ועד אנשים מבוגרים, וכן פונים גם לקהל הדתי והחרדי ומציעים גם שיעורים לנשים בלבד.

מוזמנים ליצור קשר בכל שאלה או לקביעת פגישה להתאמת תוכנית פילאטיס שיקומי.

פילאטיס מכשירים שיקומי

תרגילי פילאטיס שיקומי

שיטת הפילאטיס היא שיטת אימון נפוצה ומבוקשת מאוד. בפילאטיס נעשית עבודה עדינה אך משמעותית על כל קבוצות השרירים, כולל שרירי הליבה הפנימיים תוך שילוב נשימות נכונות הנותנות אנרגיה לביצוע התרגיל. פילאטיס מתורגל בשתי דרכים: על הרצפה (מזרון) ופילאטיס מכשירים. בגלל עדינות השיטה מצד אחד אך העבודה המשמעותית שנעשית בה מצד שני, התפתח ענף הפילאטיס השיקומי. לרוב ישנו שילוב בין פילאטיס רצפה לבין פילאטיס מכשירים שיקומי. השימוש במכשירים מאפשר עבודה מדויקת וממוקדת יותר על האזור עליו רוצים לעבוד תוך יצירת התנגדות נכונה ומתאימה לאזור המתורגל לצד תמיכה באזורים שלא מעוניינים ליצור עליהם עומס.

פילאטיס מכשירים שיקומי- מתאים למגוון רחב של מצבים

פילאטיס מכשירים שיקומי הוא דרך לחזק את הגוף בכלל או אזורים מסוימים בו שנפגעו במקביל לטיפול רפואי או פיזיותרפיה בהתאם לצורך. הפילאטיס השיקומי מתאים לנפגעים אחרי תאונה עם פגיעות באזור הגפיים והצורך לשקם ולחזק את האזור ולאנשים אחרי פציעות אך הפילאטיס השיקומי מחזק ומסייע ואף מפחית כאבים במגוון רחב של מצבים, כולל בעיות כרוניות כמו אוסטואפורוזיס או פיברומיאלגיה. הוא מזרז החלמה מנקעים ואף מביא להקלה על כאבים ושיפור המצב במקרה של דורבן ברגל. פילאטיס מכשירים שיקומי יהיה במקרים רבים השלב המתקדם יותר בתהליך. השלב הראשון יהיה עבודה על מזרון, כולל מתיחות ונשימות, כל מקרה בהתאם לבעיה ולנתונים של כל אדם לכן העבודה תתחיל רק לאחר תשאול מקיף והבנה מדויקת של המצב.

בחירת סטודיו לפילאטיס שיקומי- שלב חשוב בתהליך

פילאטיס מכשירים שיקומי ופילאטיס שיקומי בכלל עובדים על מערכות הגוף השונות ובאים לחזק ולשפר את מצבם של אזורים מסוימים. חשוב שהעבודה תשפר את המצב באופן הדרגתי, תתבצע בהתאם ליכולותיו של המתאמן ושלא יתבצעו תרגילים בכאב או במאמץ שהוא מעבר ליכולת ועלול לפגוע. לכן, חשוב לבחור סטודיו פילאטיס מכשירים שיקומי אשר המדריכים בו עברו את ההכשרה הנדרשת לפילאטיס שיקומי הדורש ידע וניסיון רחבים יותר. מומלץ לבחור סטודיו המתמקד בפילאטיס ולא מציע פילאטיס לצד מגוון שיעורים אחרים. במיוחד כשהמטרה היא שיקום וחיזוק מעבר לאימון השגרתי, חשוב לבחור מקום שתרגישו בו נוח ושתהיה בו אווירה נעימה עם הרבה יכולת הכלה וסבלנות מצד המדריך.

אצלנו ב M.Y.Pilates אנו מתמחים ומתמקדים בפילאטיס, כולל פילאטיס שיקומי. אצלנו יעבור המתאמן תהליך הדרגתי של חיזוק ועבודה מבוקרת על האזור הזקוק לשיקום תוך שילוב בין פילאטיס רצפה למכשירים ושימוש בעזרים שונים. מוזמנים ליצור קשר.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:
עוד בנושא
פילאטיס לילדים
פילאטיס לילדים

למה פילאטיס מכשירים חשוב לילדים במיוחד בימים של היום? ישיבה ממושכת מול מחשב ופוסט קורונה ! היתרון הגדול באימון ילדים הוא כי תהליך גדילת העצם מסתיים סביב גיל 18-24. עד גיל

קרא עוד >>
סטודיו לפילאטיס
סטודיו פילאטיס

סטודיו לפילאטיס ככל שידוע על חשיבות השמירה על כושר לאורח חיים בריא ואיכות חיים גבוהה כך מתפתחות יותר שיטות אימון ונפתחים מכוני כושר או מקומות המציעים אימונים בשיטות שונות. פילאטיס

קרא עוד >>
שיעור פילאטיס מכשירים
פילאטיס מכשירים

שיטת הפילאטיס מכשירים משפרת את היציבה, הכוח, הקואורדינציה, שיווי משקל, גמישות ועוד. תרגול השיטה משלב בין גוף לנפש כך שלצד שיפור הפרמטריים הפיזיולוגיים, ישנו שיפור גם בתחושה הכללית, בביטחון העצמי

קרא עוד >>

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם: